Układy i systemy produkowane przez firmę są z powodzeniem stosowane przez przedsiębiorstwa z branż budowlanych i górniczych oraz poprawiają funkcjonowanie użytkowanych przez nie maszyn. Centralne smarowanie Groeneveld zapewnia zwiększenie możliwości operacyjnych sprzętu oraz niższe koszty dzięki rzadszym naprawom i większej wydajności.

Historia Groeneveld

Historia firmy sięga 1971 r. W 2017 r. po jej przejęciu przez spółkę The Timken Company i połączeniu z firmą Beka stała się ona drugim na świecie producentem automatycznych systemów zmniejszających tarcie oraz ułatwiające pracę łożysk, wałów i innych elementów maszyn narażonych na duże obciążenia i będących stałym ruchu.

Wykorzystanie centralnego smarowania Groeneveld umożliwia oszczędność kosztów oraz wyraźny wzrost bezpieczeństwa w każdym przedsiębiorstwie. Regularne dawkowanie środków smarnych zapewnia bezawaryjną i ciągłą pracę urządzeń, likwidując ewentualne obciążenia i zatarcia, co ma bezpośredni wpływ na częstotliwość napraw. Wpływa również na bezpieczeństwo pracowników, którzy nie muszą manualnie konserwować maszyn i samodzielnie nakładać substancji smarujących na poszczególne części.

Z czego składa się układ centralnego smarowania?

Podstawowym elementem każdego systemu jest pompa napędzana najczęściej silnikiem elektrycznym, choć przy większych układach stosowane jest też zasilanie pneumatyczne. Pozostałe części centralnego smarowania Groeneveld to zespół rozdzielaczy progresywnych, zbiornik na środek smarny, przewody doprowadzające substancję oraz końcówki. Dodatkowo można zastosować również sterownik, który ułatwia pracę z urządzeniem.
Zadzwoń
Jeśli maszyna ma więcej elementów poddanych obciążeniom i tarciu, liczba przewodów może być zwiększona, by zapewnić smarowanie wszystkim pracującym podzespołom. Ma to szczególne znaczenie w firmach budowlanych czy górniczych, gdzie występuje duża ilość pyłu, kamieni oraz grud ziemi, które mogą wywoływać zatarcia i zacięcia ruchomych komponentów.

Główne zalety smarowania Groeneveld

Podstawową zaletą jest możliwość zamontowania układu w niemal wszystkich maszynach popularnych marek. To sprawia, że bez problemu można ograniczyć koszty związane z naprawami czy częstym konserwowaniem elementów urządzenia narażonych na największe obciążenia i tarcie. Centralne smarowanie Groeneveld jest optymalne dla łożysk, wałów napędowych, łańcuchów czy śrub.

Kolejna zaleta to fakt, że dla każdej z części jest dawkowana idealna ilość środka smarnego w odpowiednim czasie. Powoduje to również duże oszczędności, ponieważ ten sposób dostarczania substancji do pracujących komponentów sprawia, że pobiera się jej znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnego, manualnego dawkowania.

Ostatni, ale nie mniej ważny argument, to brak konieczności wykonywania powyższych czynności przez pracowników, co oprócz oszczędności czasu wpływa też na bezpieczeństwo w przedsiębiorstwie.

Groeneveld dla przedsiębiorstw komunalnych

Firma specjalizuje się w dostarczaniu układów centralnego smarowania do wykorzystywanych w miastach pojazdów użyteczności publicznej. Autobusy, śmieciarki czy zamiatarki mogą być bez problemu wyposażone w mobilne zestawy Groeneveld. Również ciężkie ciężarówki i maszyny budowlane, a także urządzenia wykorzystywane w portach czy gospodarce leśnej lub rolnictwie z łatwością można doposażyć w taki system.
Zadzwoń
Szczególnie praktycznym rozwiązaniem jest korzystanie z automatycznego podawania środka smarnego w gospodarstwach uprawiających duże areały ziemi, gdzie z z dużą częstotliwością używa się kombajnów i sadzarek. To także opcja dla wypożyczalni ciężkiego sprzętu budowlanego, które w ten sposób gwarantują poprawne używanie sprzętu przez klientów.

Autoryzowany przedstawiciel Groeneveld

W przypadku korzystania z produktów Groeneveld, a w szczególności układów centralnego smarowania, warto korzystać z usług oficjalnych dealerów czy dystrybutorów firmy. Marka działa w ponad 40 krajach na całym świecie i profesjonalnie przeszkala techników montażu swoich systemów. Dotyczy to zarówno pracowników centrali firmy, jak i osób zatrudnionych u lokalnych przedstawicieli. Wybierając oficjalnego partnera Groeneveld, klient ma gwarancję, że zakupiony system zostanie rzetelnie zainstalowany.

Zobacz więcej: