Firma Pro Lubrication proponuje innowacyjne systemy do aplikacji środków smarnych w maszynach oraz liniach technologicznych. Centralne smarowanie części z ich użyciem przebiega w sposób niezwykle wydajny i precyzyjny, co pozwala lepiej zabezpieczyć podzespoły i zminimalizować ilość awarii. Zajmujemy się sprzedażą układów wyprodukowanych przez najlepsze marki, takie jak Lincoln Industries, Liebherr czy Groeneveld. Klientom zapewniamy również kompleksowe usługi posprzedażowe i doradztwo zakupowe. 

Nowoczesne urządzenia do centralnego smarowania części znajdują zastosowanie w wielu branżach i przedsiębiorstwach. Przede wszystkim za ich pomocą możliwa jest sprawna konserwacja różnego rodzaju maszyn budowlanych, górniczych i rolniczych, a także samochodów ciężarowych. Ponadto niektóre systemy z oferty przeznaczone są do automatycznej aplikacji smarów do punktów odbioru, znajdujących się w obrębie linii produkcyjnych. Wystarczy zgłosić się do nas telefonicznie lub mailowo, a doradca dopasuje produkt najlepiej dostosowany do aktualnych potrzeb. 

Zadzwoń

Centralne układy smarowania części

W Pro Lubrication można zaopatrzyć się w centralne układy smarowania części, które pozwalają na stałą aplikację smarów do wielu punktów odbioru jednocześnie. Czynność wykonywana jest przez urządzenie bezobsługowo i niezwykle precyzyjnie, co umożliwia znaczne zmniejszenie zużycia środków roboczych i ograniczenie ich wylewania na zewnątrz. Oferujemy systemy zapewniające pełną automatyzację procesu, a także modyfikację ustawień dozowania, dostosowując jego objętość oraz częstotliwość do konkretnej maszyny. W asortymencie mamy następujące rodzaje układów:

W skład każdego centralnego smarowania wchodzi szereg elementów, które ze sobą współpracują w trakcie dozowania smarów do poszczególnych części maszyny lub linii technologicznej. Kluczowe elementy ich konstrukcji to przede wszystkim rozdzielacze, przewody, dozowniki oraz pompy. Ważne funkcje w tego rodzaju systemach pełnią również złącza, filtry i zawory. Nieskomplikowana budowa tych układów idzie w parze z ich prostą obsługą, która praktycznie nie wymaga ludzkiego nadzoru po zakończeniu programowania. 

Nowoczesne systemy – centralne smarowanie

W ofercie mamy między innymi układy progresywne, które wyróżniają się niezwykle prostym działaniem. Przeznaczone są do centralnego smarowania części jednocześnie do wielu punktów odbioru. Zostały zaopatrzone w pompę, która jest zasilana pneumatycznie, elektrycznie lub manualnie, w zależności od wybranego modelu. Przeznaczone są przede wszystkim do aplikacji środków smarnych w różnego rodzaju maszynach i pojazdach, w przypadku których istnieje niewielkie zapotrzebowanie na smary. Oferują użytkownikom kilka opcji modyfikacji związanych np. z dozowaniem. 

W przypadku centralnego smarowania części linii produkcyjnych dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w systemy liniowe. Klienci mają do dyspozycji modele jedno-, dwu-, a nawet wieloliniowe, zaopatrzone w wysokociśnieniową pompę, która dostarcza substancję roboczą za pośrednictwem głównego zaworu. W ich przypadku zużycie smarów jest znacznie ograniczone, przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowej pracy układu. Polecamy je do wszelkiego rodzaju zakładów produkcyjnych, również tych generujących duże ilości pyłów. 

Zadzwoń

Współpraca z Pro Lubrication to gwarancja satysfakcji dla każdego klienta. Doradzamy klientom w trakcie wybierania idealnego systemu centralnego smarowania części, dobierając model do konkretnej maszyny czy linii technologicznej. Również po finalizacji transakcji służymy fachową pomocą, oferując usługi serwisowe oraz konserwację sprzedawanych układów. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy, który przedstawi parametry poszczególnych systemów do aplikacji smarów, jakie aktualnie mamy w ofercie. 

Zobacz więcej: